Prva infografika je posvečena odpadnim vodam in pitni vodi. Zlasti onesnaženi vodotoki so predstavljali velik problem. Voglajna je bila npr. zaradi iztokov iz industrije praktično mrtva reka! Da imamo danes čiste vodotoke, je bila ključna dograditev kanalizacijskih omrežij, ki vse odpadne vode na območju Mestne občine Celje in občin Vojnik, Dobrna in Štore zberejo in odvedejo na pet čistilnih naprav Vodovod-kanalizacije. Tako je danes prečiščenih 8,5 milijona m³ odpadne vode, leta 1994 pa jo je bilo le0,25 milijona m³.
INFOGRAFIKA ODPADNA VODA IN POVRŠINSKE VODE
Druga infografika vsebuje podatke o stanju zraka. Eden izmed pomembnih virov onesnaženosti zraka v Celju so bila nekoč mala kurišča na premog, les in naftne derivate. S širjenjem plinovodnega in toplovodnega omrežja se je onesnaženost bistveno zmanjšala. Tako je bilo npr. v letu 1994 le 500 odjemalcev zemeljskega plina, leta 2014 pa jih je kar 8200. Povprečne letne koncentracije SO2 pa so v letu 1994 močno nad dopustno mejo, in sicer so znašale 54 mikrogramov/m³ (mejna vrednost je 20). To povprečje je danes le 6 mikrogramov/m³!
Tretja infografika je posvečena ravnanju z odpadki. Skoraj neverjeten se zdi podatek, da so sredi 90-ih let prejšnjega stoletja vsi odpadki pristali na istem kupu. Danes v Mestni občini Celje ločeno zberemo več kot polovico nastalih odpadkov, pred 20 leti jih nismo praktično nič. Zaradi urejene infrastrukture, kot so ekološki otoki, zbirni centri ipd., se je tudi radikalno zmanjšalo število divjih odlagališč, pohvalimo pa se lahko tudi s prvim in najsodobnejšim centrom za ravnanje z odpadki – RCERO Celje.